Ryszard Porębski

Ryszard Porębski

Artysta malarz, ur. 9 października 1949 roku w Rybniku. Mieszka i tworzy w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom na Wydziale Grafiki Warsztatowej w Pracowni Drzeworytu prof. S. Fijałkowskiego i prof. A. Bartczaka otrzymał w 1977 roku. Artysta uczestniczy w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od 1979 roku jest członkiem ZPAP. W kręgu zainteresowań artysty jest przedmiot, martwa natura, pejzaże.

Autorska wystawa ‚Tempus Rei’, z której dzieła aktualnie dostępne są w kolekcji Kookaburra Studio, miała miejsce wiosną 2016 roku w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.

Od wielu lat przewodnim tematem prac artysty jest martwa natura. Artysta w precyzyjny, właściwy sobie sposób uwiecznia piękno przedmiotów minionych epok. Często doszukać się można inspiracji i fascynacji sztuką dawnych mistrzów płótna. Znajdziemy tu antyki z górnej półki, stare księgi, dzbany, naczynia liturgiczne, butelki ale także współczesne dokonania pop kultury. Przedmioty z dawnych czasów doskonale wpisują się w dzisiejszy krajobraz i świetnie korespondują ze współczesnym designie.


Galeria prac artysty


Prace artysty dostępne w sprzedaży 

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!