Press "Enter" to skip to content

Leczenie bezsenności za pomocą rehabilitacji

Dlaczego należy zadbać o odpowiedni komfort snu? Bowiem ma to diametralne znaczenie w aspekcie zdrowia czy funkcjonowania naszego organizmu, co za tym idzie z czasem bezsenność prowadzi do wielu poważnych zaburzeń oraz chorób.

Pewnie, że potrzebujemy nie tylko snu lecz samego wypoczynku, regeneracji czy też odpoczynku po ciężkim dla nas dniu, chodzi tutaj nie tylko o kwestię fizyczną ale również psychiczną. Właśnie podczas snu nasz organizm niejednokrotnie produkuje w odpowiedni sposób energię, jaką wykorzystamy następnego dnia, często reguluje procesy jakie w nim zachodzą.

Bezsenność to nader poważny problem

Dużo osób pomimo dostrzeżenia problemów ze snem, a nawet objawów swoistej bezsenności nic z tym nie robi, nie walczy z bezdechem czy samym chrapaniem, nie dba o odpowiednią ilość snu w kontekście ciągłości i systematyczności. Nie bądźmy zatem zaskoczeni sytuacją, kiedy ludzie zmagający się z bezsennością są nie tylko dużo bardziej nerwowi, słabi a nawet narażeni w znacznym stopniu na zawał czy udar który może wystąpić ze względu na brak wypoczynku.

Sen jest kojący dla naszego organizmu, a niekiedy wręcz czymś zbawiennym, to właśnie on zapewnia nam regenerację w pełnym tego słowa znaczeniu. Odpoczywamy nie tylko po ciężkim fizycznym ale również psychicznym wysiłku, zatem brak snu może doprowadzić do sytuacji kiedy odczujemy to na obu wręcz płaszczyznach. Ludzie którzy się nie wysypiają są słabi, ich układ odpornościowy nie działa jak należy, serce pracuje zdecydowanie za szybko i na nieodpowiednich do tego obrotach, pojawia się nadciśnienie a także tarczyca. Dochodzą do tego jeszcze choroby psychiczne, bezsenność powoduje z czasem nerwicę, depresję a nawet zaburzenia lękowe, przeszkadza w normalnym wręcz funkcjonowaniu.

Co może okazać się przydatne, przy leczeniu bezsenności?

Co może okazać się przydatne, przy leczeniu bezsenności? Oczywiście wizyta u lekarza a nawet przeprowadzenie wielu badań w celu dokonania diagnozy, to tylko jedna z opcji jaka w tej sytuacji musi znaleźć zastosowanie. Niejednokrotnie wspomina się o tym, iż zmiana nawyków żywieniowych, zabiegi w komorze hiperbarycznej, aktywność fizyczna, czy pozbycie nałogów oraz ograniczenie spożycia alkoholu jest czymś o czym należy w tej sytuacji pamiętać. Praca nad oddechem, a tym samym odpowiednia technika relaksacyjna w momencie gdy się położymy do łóżka, ma sprawić aby unormowanie tętna i ciśnienia pozwoliło nam na regularny oraz ciągły sens. Jednak jak wspomniano powyżej, wizyta u lekarza jest czymś potrzebnym i koniecznym, zatem to właśnie od niej rozpocznijmy ewentualną walkę z bezsennością.